zpsmuz.pl

Koncert Chóru Złota Nutka

 

 

W czwartek 19 stycznia 2017 roku w sali koncertowej naszej szkoły odbył się kolejny, coroczny koncert chóru Złotej Nutki pod dyrekcją Barbary Marii Dukały. Był to koncert kolędowy dedykowany Babciom i Dziadkom. Składał się on z dwóch części: wokalno- tanecznej i instrumentalnej.

W pierwszej części dzieci przebrane za anioły i pasterzy tworzyły obrazek jasełkowy podróży do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Zbawiciela. Śpiewały kolędy i pastorałki z opracowaniem ruchowym i perkusyjnym, przeplatane tekstem mówionym, takie jak : "Przylecieli Aniołowie", "Hola, hola pasterze z pola", "Cóż to proszę za nowina", "Przybieżeli do Betlejem", "Wesołą nowinę", "Ach ubogi żłobie"", „Idzie na ziemię", "Święta Panienka", "Narodził się Jezus Chrystus".

Druga część stanowiła popisy solistyczne i duetowe dzieci grających na różnych instrumentach. Wykonywane były tradycyjne kolędy. Grali: na fortepianie: Paulina Warnecka, Marcelina Kalinowska, Natalia Sarota, na skrzypcach: Emil Szymański, Matylda Szymonik, Bianka Kijak, Michalina Król, Dobrochna Roszkowska, Zofia Ślimak, Bartosz Cholewa. Na trąbce: Stanisław Gazda, Sebastian Szlezer, Marcelina Wcisło. Na wiolonczeli Dagmara Długosz, na flecie Małgorzata Bester. Na waltorni: Małgorzata Szczepara i Filip Doniec oraz Wojciech Kucharzyk na fagocie.

Na koniec koncertu wykonano z publicznością kolędę "Bóg się rodzi".

Oprawę muzyczną i akompaniament całego koncertu przygotowała pani Renata Tomkiewicz, a piękną dekorację wykonała pani Joanna Bazylińska.

Nad całością przebiegu czuwały wychowawczynie obu klas pani Agata Sudek i pani Alina Niedbał. Zasłużone brawa były wyrazem zadowolenia słuchaczy i świadczyły o wysokim poziomie koncertu, przygotowanego przez panią Barbarę Marię Dukałę wraz dziećmi z klas 3 OSM I stopnia.

 

https://www.dropbox.com/sh/1u9peivvz0gla36/AACbi0uRZbIDjpER39BJxjE-a?dl=0