zpsmuz.pl

Spotkanie z pisarzem

 

W piątek 24 października 2008 r. uczniowie klas I – IV Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Szkołę odwiedził popularny autor książek dla dzieci i młodzieży  Grzegorz Kasdepke.

 

 

 

Autor przywitany został hymnem szkoły, bardzo pięknie wykonanym.
Pan Grzegorz zabawnie opowiadał o tym, jak powstają jego książki. Wraz z uczniami omawiał znaczenie związków frazeologicznych.

 

 

Młodzi czytelnicy chętnie zadawali różne pytania, a nasz gość w sposób humorystyczny odpowiadał na nie. Każdy z nich chciał dowiedzieć się czegoś o autorze i jego książkach. Dowiedzieliśmy się na przykład, że inspiracją pierwszej książki pt „Kacperiada” dla pana Kasdepke był jego syn Kacper. Pytania były bardzo różne. Od takich ile książek napisał po pytanie czy napisze książkę związaną ze szkołą muzyczną. Okazało się, że jest to możliwe, bo z prośbą o współpracę zwróciło się do niego krakowskie wydawnictwo Euterpe. Autor zdradził również plan napisania książki dla chłopców, którzy czytają znacznie mniej od dziewczynek. Tematem nowej pozycji ma być piłka nożna.

 

 


Po spotkaniu pan Grzegorz Kasdepke cierpliwie podpisywał książki przyniesione przez uczniów.

 

 

Z każdym zamienił kilka zdań, pytając o ich zainteresowania muzyczne.